Kokusuz böcek ilaçlama

Kokusuz haşere ilaçlama

Özel hazırlanan karışımsız ilaçtır. Bu ilaç ile ilaçlama yapıldığı zaman kesinlikle ilaçlanan yeri terk etmemize gerek yoktur. Bu ilaçlama yapılırken evlerimizi ve iş yerlerimizi kapatmamıza gerek yoktur. Kokusuz ilaçlar su içerikli olup su karışımı ile hazırlanan ilaçlardır. Bu ilaçları her zaman ve her mekâna uygulayabiliriz. Kokusuz ilaçlama için kullanılan ilaçlar mutlak Sağlık Bakanlığı onaylı olmalı.Kokusuz ilaçlama yapılırken dikkatli olmak gerekir. Bu ilaçlar kesinlikle gıda maddelerine temas etmemesi gerekir. Bu ilaçlar kokusuz diye aldatıcı olmasın kesinlikle diğer ilaçlar gibi buda zehirlidir. Kokusuz ilaçlama yapılırken kesinlikle gıda maddelerini bozar ve ilaç temas eden gıdalar atılmalıdır. Eğer ilaçlı gıdalar tüketilse zehirlenmeler ve hatta ölümler görülebilir. Kokusuz ilaçlama yapılmadan önce ve yapıldıktan sonra bazı tekbirler almak gerekir.Kokusuz ilaçlama evdeki her türlü böcek için kullanılabilir. Fakat pire ve tahta kurusu gibi çok zor ölen haşereler için pek önerilmez bu haşereler için mutlaka kokulu ilaç takviyesi yapılmalı.Kokusuz ilaçlama hakkında sorulabilen sorular ve cevaplar

1 – Kokusuz ilaçlar tehlikelimi?
Solunmasında herhangi bir şekilde zararları yoktur. Fakat kokusuz ilaçlamada ilaçlar gıdalara temas ederse mutlaka gıdalar atılmalı kesinlikle tüketilmemeli.

2 – Kokusuz ilaçlamada ilaçlanan alanı terk etmek gerekir mi?
Kokusuz ilaçlamada kesinlikle ortamınızı terk etmenize gerek yoktur. Çünkü kokusuz ilaçlamada insanlar ilaçları solursa herhangi bir etki yapmaz.

3 – kokusuz ilaçlar nasıl uygulanır?
Kokusuz ilaçlar su bazlı ilaçlardır. Bu ilaçların günün herhangi bir saatinde kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

4 – kokusuz ilaçlama sonrası neler yapılır?
Kokusuz ilaçlama sonrası mutfaktaki eşyalarınız yıkanmalı ve evler yüzeysel temizlenmeli asla dip bucak yerler temizlenmemeli.

5 – kokusuz ilaçlamada evler ve iş yerleri ne kadar kapalı tutulmalı?
Kokusuz ilaçlama yapılırken kesinlikle mekânımızı kapatmaya veya terk etmeye gerek yoktur.